نمایش از 01 آذر 1393
پرینت

مشتریان گرامی لازم است قبل از خرید برگه های اطلاعات ایمنی مواد شیمایی (MSDS) به موارد زیر دقت فرمایند:

 شرايط ذكر شده در ذيل براي سفارش MSDS به صورت موردي است. اگر قصد خريد جمعي MSDS ها را به صورت يك پكيج كامل داريد، از فروشگاه اينترنتي MSDS فارسي بازديد كنيد!

1-فرمت فایل های MSDS چه فرمتی هستند؟

فایل ها MSDS  ارسالی فقط در فرمت PDF ارائه می گردند و امکان ارائه فایل Word و یا سایر "فرمت های قابل ویرایش" میسر نمی باشد.

 

2-آیا فایل های MSDS دارای قفل نرم افزاری می باشند؟

◄ 2-1- سازمان شما برای خرید فایل های MSDS قاعدتا هزینه ای را می پردازد و از آنجایی که دیدگاه ما بر این است که این فایل ها برای سازمان شما بسیار ارزشمند خواهند بود و نباید به آسانی و به صورت رایگان در اختیار سایر سازمان های رقیب قرار گیرد، از این رو تمامی فایل های MSDS دارای قفل نرم افزاری می باشند و تنها بر روی یک سیستم اجرا می شوند. ( توصیه می کنیم فایل ها را بر روی درایوی از کامپیوتر بریزید که سیستم عامل روی آن درایور نصب نباشد و این کامپیوتر به پرینتر متصل باشد. توجه داشته باشید که امکان پرینت گرفتن فایل ها با کیفیت بالا میسر می باشد.)

◄2-2- بعد از نصب قفل نرم افزاری، امکان ارسال فایل ها از طریق ای میل، فلش مموری و سایر روش ها میسر نمی باشد.

◄2-3- اگر مشتری قصد دارد بر روی کامپیوترهای بیشتری این فایل ها را اجرا کند، به ازای هر کامپیوتر می بایست مبلغی را پرداخت نماید که قفل نرم افزاری روی آن کامپیوتر نصب گردد. اینکار از طریق نرم افزار تیم ویوور روی آن کامپیوتر صورت می گیرد. (اطلاعات بیشتر:آموزش ارتباط از راه دور با نرم افزار تیم ویوور)

◄2-4- بدیهی است کامپیوتری که قرار است فایل های MSDS روی آن نصب شود، باید به اینترنت متصل باشد و امکان اتصال از راه دور از طریق نرم افزار تیم ویوور میسر باشد.

◄ 2-5-در برخی از سازمان ها به دلایل امنیتی امکان استفاده از نرم افزار تیم ویوور میسر نمی باشد. قبل از خرید فایل های MSDS حتما از مدیر شبکه و یا واحد IT سازمان خود، این موضوع را پیگیر شوید.

◄ 2-6-برای سازمان هایی که به هر دلیل امکان ارتباط از راه دور با نرم افزار تیم ویوور میسر نمی باشد، جهت نصب قفل نرم افزاری باید کارشناس این شرکت به صورت حضوری در محل آن سازمان محترم حضور یابد و قفل نرم افزاری را نصب کند. بدیهی است که در این روش، هزینه حمل نقل و اسکان کارشناس به عهده مشتری است.

◄ 2-7-اعزام کارشناس در مسیر های بالاتر از 300 کیلومتر می با پرواز صورت می گیرد.

◄ 2-8-از آنجایی که قفل نرم افزاری مانند هر نرم افزار دیگری بعد از حذف ویندوز از روی سیستم پاک می گردد، از این رو مشتری تا یک سال به صورت رایگان می تواند به صورت آنلاین قفل نرم افزاری را با پشتیبانی کارشناسان ما بر روی سیستم های خود نصب کنند و بعد از یک سال با پرداخت هزینه اندکی می تواند از پشتیبانی آنلاین کارشناسان ما بهره مند گردند.

◄ 2-9-حداکثر تعداد مجاز نصب قفل نرم افزاری در مدت زمان " پشتیبانی رایگان" ، پنج بار می باشد.

 

3-روش سفارش MSDS ها چگونه است؟

سفارش و تهیه لیست MSDS  مواد شیمایی موجود در هر سازمان به روش های مختلفی می تواند صورت گیرد:

◄3-1- روش 1)توصیه می کنیم سفارش خود را از طریق فایل اکسلی که حاوی لیست تمام MSDS های موجو در دیتابیس ما می باشد ارسال نمایید. لیست این مواد در وب سایت ما نیز موجود می باشند و تنها کافی است کد ماده شیمایی را برای ما ارسال نمایید. ( دانلود فرم سفارش MSDS به فرمت Excel   (نیاز به اکسل 2007 یا بالاتر.))

◄3-2-روش 2) اگر مایلید که لیست MSDS مواد شیمایی سازمان خود را تحت یک فایل Word و یا اکسل برای ما ارسال کنید و می خواهید عملیات جستجوی MSDS  ها توسط کارشناسان ما انجام گردد، می بایست مبلغی را به عنوان پیش پرداخت بپردازد. این هزینه به ازای هر ماده شیمایی هزارتومان می باشد. (از اینجا می توانید فایل Word  یا اکسل حاوی لیست MSDS ها را ارسال کنید!) توجه داشته باشید که جستجوی MSDS ها و ارائه گزارش در این روش کاملا رایگان می باشد و مبلغی را که مشتری به عنوان پیش پرداخت می پردازد در نهایت از قیمت نهایی سفارش وی کسر می گردد. این پیش پرداخت در حقیقت نوعی بیعانه به حساب می آید که این شرکت مطمئن گردد که مشتری واقعا قصد خرید دارد.

◄ 3-3- روش 3) اما برخی از مشتریان مایلند که شرکت  فرا ایمن به صورت پیمانکاری مراحل شناسایی مواد شیمایی، جستجو، تهیه و تدوین و حتی آموزش MSDS ها را انجام دهد. در این روش کارشناسان شرکت فرا ایمن با حضور در محل آن سازمان محترم و امضای قرارد، به صورت پروژه، عملیات مذکور را به انجام می رساند. در این روش، هزینه حمل نقل و اسکان کارشناسان فرا ایمن به عهده مشتری است.

 

4-اگر MSDS ی در دیتابیس ما موجود نباشد، شرایط دریافت آن چگونه است؟

◄4-1-به دلیل تنوع زیاد مواد شیمایی در طبیعت، قاعدتا برخی از MSDS ها در دیتابیس ما موجود هستند و برخی از آنها موجود نمی باشند. MSDS هایی که در حال حاضر موجود باشند، امکان تحویل فوری دارند ولی MSDS هایی که موجود نباشند پروسه ی تدوین آنها زمان بر و تابع شرایط خاصی است که قیمت آنها نیز متفاوت می باشد و معمولا گرانتر است.  (در حال حاضر MSDS نزدیک به 5000 ماده شیمایی به زبان فارسی و آماده تحویل در دیتابیس شرکت فرا ایمن موجود می باشد. اطلاعات بیشتر:بزرگترین پایگاه MSDS فارسی در ایران)

◄4-2-اگر MSDS ی در دیتابیس ما موجود نباشد، و مشتری مایل باشد خود نوع ماده را تشخیص دهد و برای ما ارسال نماید (یعنی نیازی به اعزام کارشناس ما نداشته باشد.) در آنصورت لازم است که لیست مواد خود را طبق استانداردهای شرکت فرا ایمن ارسال نماید و طبق شرایط خاصی که در این فرم ذکر شده است مشخصات مواد شیمایی خود را جهت تهیه MSDS برای ما ارسال نماید.

◄4-3-در روند ترجمه تا حد امکان از "ترجمه خط به خط و عینی" پرهیز می شود و بدیهی است اعمال نظر کارشناسان این شرکت در روند ترجمه  صورت می پذیرد و ممکن است قسمت هایی از متن اصلی حذف و یا مواردی به آن اضافه گردد.

 

5-شرایط تحویل MSDS ها چگونه است؟

MSDS ها فقط با لوگوی سازمان شما ارائه می گردد و امکان تحویل MSDS ها به اشخاص حقیقی میسر نمی باشد. این امر به این خاطر صورت می گیرد که از نشر غیر مجاز MSDS ها  جلوگیری گردد. در مواردی که مشتری اقدام به نشر MSDS ها به صورت هارد کپی (کاغذی) و یا اسکن و انتشار الکترونیکی نماید، مشمول جریمه ی سنگینی تا بیست برابر ارزش فاکتور و یا قرارداد می گردد.MSDS های این شرکت مشمول قانون حمايت از حقوق مؤلفان می باشد و با توجه به قفل نرم افزاری خاصی که روی فایل ها قرار گرفته است، عملا امکان هر گونه ارسال آنها به روش های معمول  میسر نمی باشد و حتی در صورت هرگونه تغییر و یا دستکاری در قفل نرم افزاری، پیامی به ای میل این شرکت ارسال می گردد که مشخص می نماید تغییرات از طرف کدام مشتری صورت گرفته است.

 

6-مدت زمان تحویل MSDS ها به چه میزان است؟

معمولا به صورت زیر می باشد:

◄6-1- اگر مشتری طبق روش پیشنهادی فرا ایمن عمل نماید و برای هر MSDS  کدهای موجود در وب سایت ما را ارسال کند، به طور متوسط نهایتا هر روز کاری 200 عدد از MSDS ها را می توان از طریق ای میل و با لوگوی سازمان خود تحویل داد. (اطلاعات بیشتردر خصوص روش پیشنهادی فرا ایمن: روش سفارش MSDS فارسی)

◄ 6-2- اگر مشتری خود اقدام به ارسال لیست سفارش نماید و از روش پیشنهادی فرا ایمن استفاده نکند (مثلا لیست MSDS های خود را به صورت یک فایل Word ی ارسال نماید که فقط در آن مواد شیمایی لیست شده اند) در این صورت کارشناسان ما می بایست برای هر ماده یک جستجوی چند دقیقه ای و حتی چند ساعته در دیتابیس داشته باشند و گزارشات اختصاصی ارسال نمایند. توجه داشته باشید که ما در وب سایتمان به هر MSDS یک کد منحصر به فرد اختصاص داده ایم که در هنگام سفارش مشتری تنها لازم است آن کد را ذکر کند. اگر مشتری این کد را ذکر نکند، در این شرایط سرعت تحویل MSDS پایین می آید و به شرطی که MSDS در دیتابیس ما موجود باشد، به طور متوسط روزانه 100 عدد MSDS را می توان تحویل داد.

◄ 6-3-اگر یک MSDS در دیتابیس ما موجود نباشد و نیاز به ترجمه یک MSDS به صورت اختصاصی برای سازمان شما باشد در آن صورت در هر روز کاری  تنها امکان ترجمه ی پنج عدد MSDS  میسر می باشد. (همزمان پنج نفر کارشناس ارشد رشته ی ایمنی و بهداشت حرفه ای روی این MSDS ها کار می کنند. یعنی به طور متوسط در هر ماه تقریبا 130 MSDS را می توان ترجمه کرد.)

♦ نکته!

مسئولیت تکراری بودن MSDS ها در لیست ارسالی بر عهده مشتری است.  برخی از مشتریان نام یک ماده شیمایی را دو یا چند بار در لیست ارسالی خود تکرار می کنند. به عنوان مثال ممکن است ماده شیمایی با نام "سدیم کلرید" را چندین بار و با نام های "نمک خوراکی" و یا "کلرید سدیم" و یا حتی با نام های کاربردی مانند "نمک مخصوص دستگاه سالت اسپری" برای ما ارسال کنند. در این صورت چون معمولا این نام ها در ردیفهای متفاوتی ذکر می شوند، کارشناسان ما می بایست برای هر ماده یک بار جستجو را انجام دهند و تحت این شرایط، زمان زیادی معمولا برای پیدا کردن و لیست کردن این گونه مواد تکراری صرف می گردد. از این رو در صورتی که مشتری لیست خود را مرتب ننماید، هزینه ی موارد تکراری دریافت می گردد و معیار محاسبه قیمت برای درج در فاکتور، تعداد MSDS  ارسالی از طرف مشتری است. (یعنی اگر مشتری یک ماده شیمایی خاص را سه بار تحت سه نام مختلف ارسال کرده باشد، قیمت سه MSDS برای وی محاسبه می گردد و نه یک MSDS. زیرا کارشناسان ما به ازای هر ماده ارسالی از طرف شما  زمان زیادی را صرف جستجو می کنند و قاعدتا این موضوع برای ما هزینه بر خواهد بود.)

 

7-روش پرداخت هزینه MSDS ها چگونه است؟

شرایط فروش عموما نقدی است ولی نکات مهم زیر باید در مورد روال پرداخت وجه در نظر گرفته شود:

◄ 7-1- در شرایطی که مشتری کدهای MSDS را از وب سایت ما مشخص کرده باشد و طبق استانداردهای ما سفارش داده باشد (روش پیشنهادی فرا ایمن) ابتدا پیش فاکتور به مشتری ارائه می گردد و بعد از واریز وجه، فایل های MSDS از طریق ای میل و یا به صورت CD در اختیار مشتری قرا می گیرد.(شماره حساب ها)

◄ 7-2-در شرایطی که مشتری خود اقدام به ارسال لیست سفارش نماید، در این صورت ابتدا لیست قیمت برای مشتری ارسال می گردد و بعد از موافقت مشتری، می بایست مبلغی را به عنوان بیعانه و یا پیش پرداخت (جهت جستجوی MSDS ها در دیتابیس ما) بپردازد. این هزینه به ازای هر ماده شیمایی هزارتومان می باشد. بعد از واریز بیعانه، فرایند جستجوی MSDS ها شروع می گردد و گزارشی از MSDS های موجود و MSDS هایی که در دیتابیس ما موجود نمی باشند، برای مشتری ارسال می گردد. بعد از این مرحله، مشتری قیمت MSDS های موجود را واریز می نماید و فایل ها را دریافت می نماید. در صورت موافقت مشتری با قیمت MSDS هایی که باید ترجمه آنها به صورت اختصاصی صورت گیرد، مشتری می بایست هزینه ی این موارد را نیز قبل از تحویل MSDS ها واریز نماید.(شماره حساب ها)

◄ 7-3-اگر مشتریان مایل باشند که شرکت فرا ایمن به صورت پیمانکاری مراحل شناسایی مواد شیمایی، جستجو، تهیه و تدوین و حتی آموزش MSDS ها را انجام دهد در آن صورت نیاز به عقد قرارداد رسمی می باشد و قیمت در متن قرارداد ذکر می گردد.

◄ 7-4-از آنجایی که فایل انگلیسی (فایل منبع) MSDS ها جزو اسناد سازمانی فرا ایمن می باشند، در شرایط معمول امکان ارسال آن برای مشتری میسر نمی باشد. ولی در شرایط خاص و  در صورتی که مشتری به فایل انگلیسی (فایل منبع) MSDS ها نیاز داشته باشد می بایست هزینه ای معادل دو برابر قیمت مصوب یک MSDS فرمت 16 قسمتی را پرداخت نماید.

 

8-سایر شرایط

◄8-1- نهایت تلاش کارکنان ما این است که فایل های ارسالی بدون غلط های تایپی و نگارشی باشند. اگرچه معتقدیم هیچ کاری بدون خطا نیست و ممکن است بعضا موارد نادری از اشتباهات تایپی و یا نگارشی در متن MSDS ها مشاهده گردد. بعد از ارسال فایل ها، مشتری می تواند در صورت وجود اشتباهات تایپی و یا نگارشی موارد را مشخص کرده و شرکت فرا ایمن موظف به اصلاح موارد مشخص شده توسط مشتری است. روال انجام این کار به شرح زیر می باشد:

♦ 1- فایل توسط مشتری پرینت گرفته می شود و اشتباهات با ماژیک هایلات گردد.

♦ 2- موارد مشخص شده به صورت هارد کپی (کاغذی) به آدرس شرکت ما پست می گردد. شرکت فرا ایمن خود را موظف می داند ظرف مدت یک ماه شمسی تمامی موارد را اصلاح و مجددا فایل های تصحیح شده را ارسال نماید.

♦ 3- با توجه به اینکه پروسه غلط گیری فقط و فقط یک بار برای هر مشتری صورت می گیرد، از مشتریان گرامی تقاضا می شود، نهایت دقت را داشته باشند و تمامی موارد را در همان وهله اول ارسال نمایند. به تمامی اشتباهات  ارسالی در وهله اول به صورت تمام و کمال می پردازیم و همگی را اصلاح خواهیم کرد. به دلیل زمان بر بودن پروسه قفل گذاری و تصحیح اشتباهات احتمالی در دیتابیس، از پذیرش درخواست های بعدی معذوریم و پروسه غلط گیری فقط و فقط یک بار برای هر مشتری صورت می گیرد. 

◄ 8-2-امکان ارسال MSDS ها به مشتریان به صورت هارد کپی (چاپ رنگی) نیز میسر است. مشتریان می توانند به جای دریافت فایل PDF متن کاغذی آن را سفارش دهند.

◄ 8-3-در صورت تمایل مشتری، برای افزایش مقاومت چاپ رنگی در برابر پاشش آب و مواد شیمایی از پوشش لمینت استفاده کرد. (هزینه اندکی افزایش می یابد.)

اصولا دیاگرام تهیه MSDS توسط شرکت فرا ایمن در حالت پروژه ای و با قرارداد به شکل زیر می باشد:

اطلاعات بیشتر را از لینک های زیر ببنید!

MSDS چیست؟

چرا سازمان ها به MSDS نیاز دارند؟

چرا باید تهیه MSDS را به فرا ایمن سپرد؟

پرسش و پاسخ در خصوص برگه اطلاعات ایمنی مواد MSDS

معرفی نرم افزار فارسی MSDS

ورود به سایت

جستجو در سايت

ثبت نام در سايت

كد QR تماس با ما

اگر بر روي موبايل خود نرم افزار باركدخوان داريد، كد زير را اسكن كنيد و اطلاعات تماس ما را ذخيره نماييد.


حتما ببنید!

کاتالوگ محصولات و خدمات ما

فرا ایمن مجوز انتشار مطالبش را تنها با ذکر نام این شرکت (فرا ایمن) می دهد. نشر مطالب با ذکر نام شرکت مجاز است.